20 maja w nocy około godziny 3:05, do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Bostów (gmina Pawłów). Początkowo informowano o ogniu w budynku stolarni. Chwilę później do służb dotarła druga, zaktualizowana informacja, że płomienie objęły również część dachu domu mieszkalnego, ogień przeszedł po elewacji.
– Szopka, w której mieściła się stolarnia, spłonęła całkowicie. Pożar został ugaszony przy użyciu dwóch prądów wody. Dach budynku i poddasze gaszono również dwoma prądami wody oraz jednym podanym z drabiny – poinformował asp. Damian Sławek, dyżurny KP PSP Starachowice.
W budynku mieszkało sześć osób dorosłych i jedno dziecko. Wszyscy samodzielnie opuścili budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Niestety, dom nie nadaje się obecnie do zamieszkania. Dalszą oceną stanu technicznego i bezpieczeństwa zajmie się nadzór budowlany. W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy JRG Starachowice oraz 5 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.
foto Redakcja, OSP Nieczulice
🧠 Masz pytanie, temat do poruszenia, a może opinię?
Skontaktuj się z redakcją – Twoje zdanie ma znaczenie!
Napisz do nas
Co sądzisz o tej sprawie? Daj znać w komentarzu poniżej. 💬
🗨️ Najczęściej komentowane w ostatnim tygodniu
🔄 Zobacz również
🆕 Najnowsze artykuły