PIERWSZE „ZŁOTO” PO LATACH

Getting your Trinity Audio player ready...

Tatiana Pluta zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, rozegranych w Grudziądzu. To pierwszy od ponad 20 lat medal z najcenniejszego kruszcu zdobyty przez zawodnika reprezentującego barwy Staru 1926.
Tatiana na ringu w Grudziądzu startowała w kategorii do 48 kg. Medalową rywalizację rozpoczęła od pojedynku z  Alicją Marek z TSB Tarnów. Zakończył się wygraną Pluty przez TKO w pierwszej rundzie. W półfinale starachowiczanka zmierzyła się z Oliwią Wolską z Klubu Sportowego Ziętek Team Brzeziny. Podopieczna Pawła Pożogi znów była górą, pokonując rywalkę przez TKO w drugiej rundzie. W finale walczyła z Anną Lesiewicz (Magic Boxing Brzesko), zwyciężyła walkę i została złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.- Powoli do mnie to dociera. Brat trenował i trenuje boks i to dzięki niemu zaczęłam swoją przygodę z tą dyscypliną sportu.. Wcześniej skupiałam się przede wszystkim na tańcu. Mój kolega zaproponował mi pewnego razu, że zabierze mnie na trening. Przyszłam raz i tak już zostało – wspomina Tatiana Pluta, dla której złoty medal na OOM jest pierwszym ogólnopolskim sukcesem15-letnia zawodniczka bokserskiej sekcji Staru zaznacza, że tytułu mistrzowskiego nie udałoby się jej zdobyć, gdyby nie Władysław Listek, honorowy prezes klubu.- Jemu należą się największe podziękowania. Pan Władysław mnie zauważył na treningu i cały czas powtarzał, że mam wielki talent. W chwilach zwątpienia zawsze podtrzymywał mnie duchu. Ten medal dedykuje właśnie jemu. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia – powiedziala Tatiana Pluta.(Mich)