JUVENTA GROMI KSZO!

Getting your Trinity Audio player ready...

Juniorska drużyna Juventy Starachowice w pierwszym zimowym sparingu rozgromiła juniorów młodszych KSZO-Junior Ostrowiec aż 9:0! Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Jan Szymański, a dwie dołożył Micha Piórkowski.
*KSZO-Junior Ostrowiec – Juventa Starachowice 0:9 (0:5). Bramki: Jan Szymański (trzy), Michał Piórkowski (dwie) Mariusz Fabjański, Jakub Śpiewak, Wiktor Piwarski, Daniel Majzner. Juventa: Mateusz Bies – Niewczas, Legut, Kiełbasa, Miszta, Jagiełło, Śpiewak, Fabjański, Szymański, Piotr Bies, Garbarczyk oraz Czeczotka, Piwarski, Prześrut, Konieczny, Majzner, Piórkowski.Trenerzy: Zdzisław Spadło, Artur Mikos.
Nienajlepsze warunki towarzyszyły młodym piłkarzom Juventy Starachowice podczas ich pierwszego zimowego sparingu. Siarczysty mróz i opady śniegu w środowe przedpołudnie skutecznie utrudniały piłkarzom grę. Mimo tak ciężkich warunków, starachowiczanie wracali do domu w iście szampańskich nastrojach. Co prawda nasz zespół wzmocniło pięciu juniorów starszych, ale mimo to oba zespoły w tym meczu dzieliła istna przepaść, a wynik mówi sam za siebie. Nie bez znaczenia jest chyba fakt, że część juniorów starszych ma za sobą epizody gry w seniorskiej drużynie, bo na tle fizycznym znacznie przewyższali swoich rywali.
Już po pierwszej połowie meczu widać było, kto tego dnia jest stroną dominującą. Starachowiczanie nie dość, że osiągnęli wyraźną przewagę bramkową, to jeszcze w grze znacznie przewyższali swoich przeciwników. Za to piłkarze KSZO-Junior sporadycznie przedostawali się w okolice naszej bramki, ale z ich ataków niewiele wynikało. Wynik 5:0 do przerwy mówił sam za siebie. Na drugą połowę duet trenerski Zdzisław Spadło- Artur Mikos desygnował do gry całą ławkę rezerwowych, ale w grze to zmieniło niewiele. Nadal dominowała Juventa, czego efektem były cztery kolejne bramki i ostatecznie wynik 9:0! Na wyróżnienie zasłużył na pewno Jan Szymański, który w tym pojedynku popisał się hat-trickiem.