WĘDKARSKIE EMOCJE

Getting your Trinity Audio player ready...

PZW w Brodach zorganizował kolejne zawody spiningowe i spławikowe.
I turę Spinningowych Mistrzostw Koła rozegrano 4 maja br. Wędkarze mieli do dyspozycji odcinek brzegu od restauracji Karpik do tamy, ale tylko 6 zawodnikom udało się złowić wymiarowe ryby. Po raz kolejny klasę pokazał Sebastian Kozieł, który jako jedyny złowił wymiarowego szczupaka oraz dwa okonie. Z sumą 1025 punktów został zwycięzcą pierwszej tury mistrzostw. Drugie miejsce zajął Włodzimierz Turek, który złowił ponad 40 – centymetrowego jazia, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Maciej Zaczek z największym okoniem zawodów. Kolejne miejsca zajęli Robert Klepacz, Ireneusz Nowakowski i Kazimierz Hert. II tura zawodów, która wyłoni Spinningowego Mistrza Koła na rok 2014 zaplanowana jest na 8 czerwca. Hert mistrzem spławikaKolejne zawody mistrzowskie, tym razem w dyscyplinie spławikowej, rozegrano11 maja br. na zalewie w Brodach, w okolicy szkoły w Rudzie. Rywalizacja toczyła się w dwóch trzygodzinnych turach w kategorii juniorów i seniorów. Żaden z uczestników przed zawodami nie spodziewał się, że będzie tak trudno złowić choć jedną rybę. Niewątpliwie wpływ na taką sytuację miał bardzo duży spadek ciśnienia oraz odpoczynek ryb po niedawnym tarle. Pierwszą turę zawodów wygrał Janek Kita, który złowił dwa jazie i bolenia o łącznej wadze 1080 g, natomiast w drugiej turze zwyciężył Jacek Serafin z łupem ważącym 750 g. Po podsumowaniu wyników z obu tur okazało się, że Mistrzem Koła w Dyscyplinie Spławikowej na rok 2014 został Kazimierz Hert (2 pkt. sektorowe), wicemistrzem Jacek Serafin (4 pkt.), natomiast trzecie miejsce przypadło Maciejowi Zaczkowi (6 pkt). W kategorii juniorów mistrzem koła został Bartosz Styczyński, który wygrał obie tury zawodów. Drugie miejsce zajęła Donata Żelazowska, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Maciej Biurkowski.Najlepsi zawodnicy w kategorii juniorów i seniorów odebrali z rąk kapitana sportowego Andrzeja Sikorskiego pamiątkowe puchary.Mich