Getting your Trinity Audio player ready...
|
Siedem osób, podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich zostało zatrzymanych w związku z akcją Centralnego Biura Śledczego Policji, w ramach której zlikwidowano 19 tak zwanych „mieszkaniówek”. Zatrzymania miały miejsce na terenie trzech województw, w tym także w Starachowicach. Tymczasowo aresztowano również dwie osoby, podejrzewane o kierowanie tą grupą przestępczą.
Działania miały miejsce na polecenie prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.
Jak czytamy w komunikacie prokuratury krajowej, 21 stycznia 2020 roku funkcjonariusze Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Policji zatrzymali 7 osób, w tym Andrzeja N. (48 lat), Pawła W. (28 lat), Agnieszkę P. (41 lat), Beatę L. (37 lat), Kingę B. (37 lat), Lilianę Ł. (36 lat) oraz Michalinę C. (29 lat). Prokurator zarzucił im popełnianie przestępstw polegających na czerpaniu korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Zatrzymania miały miejsce na terenie trzech województw.
– Dwie osoby zatrzymane zostały na terenie Rzeszowa, dwie w Dębicy. Po jednej osobie zatrzymano w Busku Zdroju, Starachowicach i Bielsku Białej. Dodatkowe czynności procesowe w sprawie zrealizowane zostały we Wrocławiu na Dolnym Śląsku, gdzie zabezpieczono pochodzące z przestępstwa pieniądze w kwocie 209 tysięcy złotych – podaje komunikat.
Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadził postępowanie od września 2019 roku. Z informacji zawartych w komunikacie wynika, że dotyczy ono działania od lutego 2019 roku na terenie 5 województw, w tym podkarpackiego: (w Rzeszowie, Krośnie, Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu, Łańcucie, Mielcu, Tarnobrzegu, Sanoku, Jaśle), lubelskiego (w Zamościu, Biłgoraju, Chełmie), świętokrzyskiego (w Sandomierzu, Busku Zdroju, Kielcach, Starachowicach), małopolskiego (w Brzesku, Gorlicach, Oświęcimiu, Nowym Sączu), śląskiego (w Cieszynie, Czechowicach Dziedzicach), zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Prokurator ustalił, że grupa czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez co najmniej 111 kobiet (w tym cudzoziemki) i uczyniła sobie z tego procederu stałego źródła dochodu.
Śledztwo ma rozwojowy charakter. Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.