ZWYCIĘSKIE DZIEWCZYNY Z GMINY BRODY

Getting your Trinity Audio player ready...

Gmina Brody Team, czyli piłkarski zespół dziewcząt, zwyciężył w wojewódzkim finale XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii do 12 lat. Mecz odbył się w miniony poniedziałek (16 maja br.) w Nowinach. Młode zawodniczki pokazały hart ducha i w finale pokonały KSP Kielce z wynikiem 3:2. To nie koniec emocji. Przed dziewczynami występ w krajowym finale turnieju, który rozgrywany będzie już 14 czerwca br. na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
– Najtrudniejszy był mecz z Czarnymi Połaniec, ale mieliśmy taktykę na to spotkanie i ona się sprawdziła – powiedział Artur Góra, trener zwycięskiej drużyny.
Bohaterką turnieju była Marysia Zając ze Szkoły Podstawowej w Krynkach, która została najlepszą zawodniczką zawodów. Na jej duże umiejętności zwrócił uwagę Marcin Kasprowicz, trener reprezentacji Polski kobiet do 17 lat i można się spodziewać, że zawodniczka wkrótce trafi na konsultację kadry narodowej. Do zwycięskiej drużyny należały także: Maja Słyk, Aleksandra Kozera, Małgorzata Łodej, Nela Kromer, Katarzyna Chrząstowska, Klaudia Wiśnios.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.