AKRO STAR z medalami Mistrzostw Polski! Udany start w Wilkowicach

W dniach 19-20 października w miejscowości Wilkowice odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w Skokach na trampolinie, Podwójnej Mini Trampolinie i Ścieżce. W gronie blisko 250 uczestników nie zabrakło reprezentantów starachowickiego klubu AKRO STAR. Z Wilkowic starachowiczanie wrócili z trzema medalami, w tym jednym srebrem zdobytym w klasyfikacji drużynowej.

W odbywających się w leżących nieopodal Bielska-Białej Wilkowicach zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach. Zawodnicy AKRO Staru najlepiej zaprezentowali się w skokach na Podwójnej Mini Trampolinie. W rywalizacji juniorek w klasie III srebrny medal wywalczyła Anna Kaczmarczyk a miejsce na trzecim stopniu podium zajęła jej klubowa koleżanka Aleksandra Pokrywka. Rywalizacja w tej kategorii była wyjątkowo ciekawa – do walki o medale przystąpiło 37 zawodniczek w klasie III i aż 53 w klasie młodzieżowej.

W tej samej konkurencji pierwszą dziesiątkę wśród zawodników zamknął Dawid Venter (w klasie III mężczyzn) a 13 miejsce zajęła Joanna Piętak (w klasie młodzieżowej). Tak dobra postawa zespołowa pozwoliła AKRO Starowi uplasować się na drugim miejscu i tym samym zdobyć srebrny medal w rywalizacji drużynowej w Skokach na PMT.

Tuż za podium zawodnicy AKRO Staru znaleźli się w klasyfikacji drużynowej Skoków na ścieżce, zajmując ostatecznie 5 miejsce. Indywidualnie najlepiej spisali się Dawid Venter, który zajął 5 miejsce w klasyfikacji III mężczyzn oraz piąta w rywalizacji w klasie III dziewcząt Aleksandra Pokrywka. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły również ósma w klasie młodzieżowej Joanna Piętak oraz dziesiąta w klasie Gabriela Długosz).

„Gratulujemy wszystkim Naszym podopiecznym i ich rodzicom a rywalom dziękujemy za współzawodnictwo i gratulujemy wyników (…) Dziękujemy również organizatorom z klubu UKS ALFA Wilkowice za wspaniałe Mistrzostwa Polski, profesjonalną organizację i wspaniałą atmosferę podczas zawodów – pełne trybuny i doping to coś, co chce się widzieć na każdej imprezie sportowej. Brawa należą się także Naszym trenerom Antonowi Nowikowowi i Walentynowi Harkawyiemu” podsumowali zakończone Mistrzostwa przedstawiciele klubu.