Niespodziewana porażka Staru. Komplet punktów dla Wiązownicy

Porażką 0:2 zakończyło się sobotnie spotkanie piłkarzy Staru Starachowice z KS Wiązownica. Obie bramki dla gości strzelił w drugiej części gry Arkadiusz Kasia.

Dwa ostatnie, wysoko wygrane spotkania z Czarnymi Połaniec i Lewartem Lubartów sprawiły, że w sobotnie popołudnie trener Staru Przemysław Cecherz postawił na identyczną jedenastkę jak przed tygodniem w Lubartowie. Nie przełożyło się to jednak na grę zielono-czarnych. Goście, którzy przed trzema tygodniami dokonali zmiany na stanowisku trenera (Walerija Sokolenkę zastąpił Szymon Szydełko) postawili w sobotę niezwykle twarde warunki gry.

W pierwszych minutach na boisku niewiele się działo. Najciekawszym wydarzeniem było ukaranie czerwoną kartką w szóstej minucie… trenera KS Wiązownicy Szymona Szydełkę z powodu podważania decyzji sędziego Piotra Marcinkowskiego. Na boisku przewagę mieli gospodarze ale niewiele z tego wynikało. Z rzutu wolnego groźnie strzelał Adrian Szynka a najlepszą okazję w tej części gry zmarnował w 20 minucie Szymon Stanisławski. Napastnik Staru, po podaniu od Szynki wbiegł między stoperów gości ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka.

W pierwszej części goli nie zobaczyliśmy – padły one dopiero po przerwie. Po stronie Staru najbliżej szczęścia był chwilę po przerwie kapitan zespołu Mateusz Jagiełło ale piłka po jego strzale minęła bramkę gości. Gole na swoje konto zapisali w drugiej połowie gry nie piłkarze Staru a zawodnicy gości. W obu sytuacjach autorem goli dla drużyny z Podkarpacia był Arkadiusz Kasia, który w 54 i 87 minucie strzałami głową nie dał szans Adamowi Dymanowskiemu.

Star Starachowice – KS Wiązownica 0:2
Gole: Arkadiusz Kasia (54’, 87’)
Żółte kartki: Duda S., Ambrozik K., Żmudź K., Cecherz P. (trener)

Star: Dymanowski A. – Boniecki B., Jagiełło M., Adamiak K., Stefański P., Duda S.(46’ Ambrozik K.), Puton W., Szynka A., Maszka J.(46’ Żmudź), Wcisło M. (76’ Mikos P.), Stanisławski S. (70’ Kawecki M.)

W kolejnym meczu piłkarze Staru zmierzą się w Ożarowie z Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie, które z powodu rozpoczynającego się remontu stadionu w Tarnobrzegu przeniesiono do Ożarowa, rozegrane zostanie w piątek o godzinie 15.00.