Getting your Trinity Audio player ready...
|
Gmina Starachowice unieważniła pierwsze postępowania na zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Lubianka. Wszystkie złożone oferty, których otwarcie nastąpiło 13 sierpnia br., przewyższały kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Gmina na wymienioną inwestycję zabezpieczyła nieco ponad 19 milionów 730 tysięcy złotych, natomiast złożone oferty opiewały na kwoty od 20 milionów 600 tysięcy złotych do ponad 32 milionów złotych.
Jak informował magistrat w komunikacie nt. przetargu: dwie spośród 10 ofert cenowo były zbliżone do kwoty, jaką Gmina przygotowała na realizację inwestycji, niestety obie oferty zawierały szereg błędów formalnych. Zapadła decyzja o unieważnieniu procedury i ponownym ogłoszeniu przetargu.
Podczas konferencji prasowej prezydenta Starachowic Marka Materka, która odbyła się w miniony wtorek (15 września br.), dziennikarze pytali, co dalej z przetargiem na rewitalizację zbiornika.
– Ponowny przetarg na rewitalizację zbiornika Lubianka, jego otoczenia ogłosimy jeszcze we wrześniu 2020 roku. Staramy się, aby było to jak najszybciej od momentu unieważnienia poprzedniego przetargu. Poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ oferty – te najkorzystniejsze, które otrzymała gmina – dwie, musiały być odrzucone ze względów formalnych. Trzecia przegrałaby punktowo. Natomiast czwarta, którą można by wybrać, była droższa od tych najtańszych o około 4 miliony złotych. Gdyby była to kwestia 1 miliona złotych, pewnie byśmy wybrali tego wykonawcę, dołożyli środki. Ale kwestia 4 milionów złotych, wiedząc że tak naprawdę odrzucamy oferty od firm, które złożyły lepsze propozycje, jest nie do zaakceptowania. W związku z tym była konieczność ogłoszenia kolejnego postępowania przetargowego i to robimy w tej chwili – relacjonował prezydent Marek Materek.
Główny zakres zamówienia obejmuje budowę następujących obiektów budowlanych: budynku wypożyczalni sprzętu wodnego, budynku sanitarnego, dwupoziomowego pomostu, jednopoziomowego pomostu z wiatą magazynową, dwóch pomostów z altanami, rampy do wodowania sprzętu wodnego, dwóch kładek pieszo – rowerowych, dwóch wież ratowniczych, czterech altan grillowych, wiaty przystankowej, altany śmietnikowej, promenady z placem widokowym, parkingu, dróg wewnętrznych, dwóch boisk do siatkówki i boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw, siłowni plenerowej, ścieżki pieszo-rowerowej oraz ścieżki zdrowia, murów oporowych, schodów terenowych, oświetlenia terenu oraz przebudowę drogi wewnętrznej, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, siedziska, stojaki na rowery), rozbiórkę istniejących obiektów: budynku wypożyczalni sprzętu wodnego, parkingu, budynku sanitarnego, pomostów (oznaczenia wg projektu zagospodarowania).