MATEUSZ BORKOWSKI WCIĄŻ W FORMIE

Getting your Trinity Audio player ready...

Fachowcy mówią, że jest następcą Adama Kszczota, medalisty mistrzostw świata i Europy w biegu na 800 m. Trenują razem w RKS Łódź i są efekty, bo pochodzący z Krynek Mateusz Borkowski co rusz zdobywa laury.
W rozegranych 16 i 17 lutego br. w Toruniu 63. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski Mateusz zdobył złoto w biegu na 800 metrów. W biegu eliminacyjnym uzyskał czas 1 minuty, 53 sekund i 91 setnych, a w biegu finałowym dystans ośmiuset metrów pokonał w minutę, 49 sekund i 64 setnych, zdobywając pierwszy w swojej karierze tytuł mistrza Polski.
Ubiegły tydzień był dla Mateusza bardzo pracowity. W mityngu IAAF World Indoor Tour w Madrycie, Mateusz Borkowski zajął w na swoim koronnym dystansie 2. miejsce z czasem 1.48,02, a zwyciężył Kenijczyk Cornelius Tuwei (1.47,76). Startował również w mityngu w Lievin, we Francji, zajmując 4. miejsce (1.48,77).
Aktualnie nasz biegacz przebywa na obozie w Spale, a już na początku marca (1 – 3) wystartuje w  Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce 2019 w szkockim Glasgow.