MEDALOWI PŁYWACY

Getting your Trinity Audio player ready...

W Mistrzostwach Polski, rozegranych w dniach 4-6 marca na pływalni „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim wzięło udział 571 zawodników ze 142 klubów. W finałach A mistrzostw zawodnik Barakudy Starachowice Dawid Gotszling startował aż pięciokrotnie, na podium zakończył natomiast dystans 50 m stylem dowolnym. Podopieczny Bartosza Staneckiego srebrny medal wywalczył uzyskując wynik 0:24,19. Pozostałe starty Dawida to: 4. miejsce w konkurencji 100 m stylem dowolnym (0:52,68), 4. miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym (4:38,13), 5 – w konkurencji 200 m stylem zmiennym (2:10,34), także piąte na dystansie o połowę krótszym (1:00,01).
Z medalem Mistrzostw Polski Juniorów wróciła natomiast z Olsztyna, gdzie od 4 do 6 marca rozegrane zostały mistrzostwa juniorów 14-letnich, Maja Piotrowicz. Zawodniczka Barakudy Starachowice wynikiem 34,11 sek. wywalczyła brązowy medal w bardzo mocno obsadzonej konkurencji 50 m stylem klasycznym. Uzyskany rezultat to nowy rekord okręgu w kategorii juniorów 14,15, i 16-letnich.
W każdym swoim starcie podopieczna Bartosza Staneckiego kwalifikowała się do finałów A olsztyńskich zawodów. Pozostałe starty to 8. miejsce w konkurencji 200 m stylem klasycznym (2:42,62), także 8. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym (2:30,19) oraz 9. miejsce na 100 m stylem zmiennym (1:09,74). Jeden raz w finałach A rywalizowała koleżanka klubowa Maji Weronika Kuc. Zawodniczka Barakudy uzyskując wynik 2:33,37 w konkurencji 200 m stylem zmiennym sklasyfikowana została na dziewiątym miejscu.