STYPENDIA DLA MIRZECKICH SPORTOWCÓW

Getting your Trinity Audio player ready...

Jakub Rokita członek kadru Narodowej Polski oraz Julia Seweryn, mistrzyni Europy w karate w kategorii kata junior otrzymali stypendia sportowe za swoje wybitne osiągnięcia.
Zgodnie z uchwałą rady Gminy w Mircu stypendium sportowe może otrzymać zawodnik mieszkający w gminie Mirzec, który osiągnął wysokie wyniki w sporcie międzynarodowym lub krajowym w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, karate, zapasy, biegi, pływanie oraz kolarstwo. Wysokość stypendium, które przyznawane jest na 12 miesięcy, wynosi od 1 000 złotych do 1400 złotych w zależności od rangi imprezy, w której reprezentant gminy zajął wysokie miejsce. Zawodnik, który otrzymał stypendium, zobowiązany jest do promowania gminy Mirzec poprzez umieszczania na garderobie sportowej herbu gminy. Julia Seweryn zawodniczka Senshi Starachowicki Klub Karate Kyokushin zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Karate w Sofii. Julia otrzymała stypendium w wysokości 1200 złotych miesięcznie. Jakub Rokita, podopieczny Przemysława Strabanika został reprezentantem kadry Polski U-14 w piłce siatkowej. Pod koniec stycznia Julia Seweryn oraz Konrad Rokita tata Jakuba podpisali w tej sprawie umoyę z wójtem gminy Mirzec Mirosławem Sewerynem przy kontrasygnacie skarbnik gminy Urszuli Barszcz. Jak powiedzieli młodzi utalentowani sportowcy, stypendia na pewno zostaną wykorzystane z pożytkiem na rozwój umiejętności sportowych.