LIGOWE ZMAGANIA PIŁKARSKIEJ MŁODZIEŻY

Getting your Trinity Audio player ready...

Trzy zwycięstwa, jeden remis i jedna przegrana – to bilans sobotnich (1. kwietnia br.) spotkań zawodników Akademii Piłkarskiej STAR Starachowice.
W zmaganiach ligowych II kolejki U-12 wystąpili podopieczni trenera Rafała Lipińskiego. Młodzi starachowiczanie od początku kontrolowali przebieg spotkania, a pierwszą bramkę zdobyli już w 20. sekundzie. W dalszej części meczu „zaliczyli” jeszcze trzy trafienia, zdobywając w sumie cztery bramki i nie tracąc żadnej.  Na listę strzelców wpisywali się: Adam Wulczyński, który trzykrotnie pokonywał bramkarza przeciwników oraz  Borys Orczyk.
Akademia Piłkarska STAR Starachowice U-12: Maciej Kućma, Adam Fijałkowski, Jakub Góźdź, Dawid Adamski, Marcel Smoliński, Igor Heda, Borys Orczyk, Mateusz Brzozowski,Bartosz Gola, Adam Wulczyński, Aleksander Tomaszewski, Adam Świercz. Trener: Rafał Lipiński.
Juniorzy Młodsi U-17 z kolei mierzyli się z Pogonią Staszów. Podopieczni trenera Artura Mikosa odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo, bowiem pokonali przeciwnika 7:1. Na listę strzelców wpisywali się: autor czterech trafień Filip Rożek, Paweł Amborski, który zdobył dwie bramki oraz Franek Sierpień.
AP STAR Starachowice U-17: Bartosz Grunt- Mateusz Jeziorski (c), Jakub Milczanowski, Mikołaj Skoczylas, Brajan Majecki- Artur Sarwicki, Patryk Ruszkiewicz, Filip Rożek- Dominik Dziewit, Franek Sierpień, Paweł Amborski oraz Oskar Domagała, Błażej Radło, Krzysztof Kwiecień, Wiktor Surowiec, Wojciech Gładyś. Trener: Artur Mikos.
Pewnie pokonali swoich rówieśników także zawodnicy trenera Damiana Szyszki. Trampkarze Starsi U-15 mierzyli się z drużyną Neptuna Końskie. Mimo że w pierwszej połowie zespół miał spore problemy z aklimatyzacją na naturalnej nawierzchni boiska, drużynie udało się zdobyć bramkę i odeprzeć ataki przeciwnika pod własną. Druga połowa to już znacznie lepsza gra i kolejne trafienia starachowiczan, którzy finalnie pokonali przeciwnika 5:0.
AP STAR Starachowice U-15: Tokarski, Rosiński, Dudek, Galka, Strzelec, Szarek, Wójcicki, Zielonka,Garbala, Matysek, Gryz, Pajdo, Kruk, Księżki, Adamski, Wolf. Trener: Damian Szyszka.
Dobry mecz rozegrali Juniorzy Starsi U-19 Akademii Piłkarskiej STAR Starachowice z Akademią GKS Zio-Max Nowiny. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a strzelcem bramki dla drużyny ze Starachowic był Wojciech Gębka.
– To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Zagraliśmy z dużą dyscypliną taktyczną, realizując założenia przedmeczowe – powiedział trener Grzegorz Klepacz dodając, że zawodnicy dobrze prezentowali się w środku pola, wygrywali dużo pojedynków 1×1 w obronie, co przełożyło się z kolei na szybkie kontry. – Jeden błąd w ustawieniu kosztował nas utratą prowadzenia w spotkaniu. W drugiej połowie po akcjach Wojciecha Gębki, Filipa Hryniewicza i Antoniego Siwka mogliśmy wyjść ponownie na prowadzenie ale zabrakło spokoju w wykończeniu sytuacji – dodał szkoleniowiec.
AP STAR Starachowice U – 19:  Tomasz Mazur, Aleksander Kopacz, Bartosz Markiewicz, Kacper Migus, Maksymilian Glina, Igor Młodawski, Igor Zając, Filip Hryniewicz, Wojciech Gębka, Damian Kosiarski, Marcel Rożek.
Nieco gorzej poszło Trampkarzom Młodszym U-14 w inauguracyjnym ligowym spotkaniu z Akademią Korony Kielce. Podopieczni trenerów: Dominika Zuby i Mariusza Wójcika ulegli przeciwnikom 0:7.
– Przeciwnicy zdominowali nas pressingiem i agresją w grze w pierwszej połowie spotkania. Mieliśmy duże problemy z wyjściem z własnej połowy przy tak grającym przeciwniku. W drugiej części gry, mimo iż mecz się wyrównał kolejne gole zdobyli kielczanie. Musimy przeanalizować sobie jakie błędy popełniliśmy i wyciągnąć z nich wnioski – przyznali trenerzy.