MEDALE DLA WIKINGÓW!

Getting your Trinity Audio player ready...

Sukcesem dla zawodników KS Wiking Starachowice zakończyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Klasycznym, jakie odbyły się w Będzinie. Nasi sportowcy stawali na podium zarówno drużynowo jak i indywidualnie.
Drużynowo „Wikingowie” zajęli pierwsze miejsce w kategorii juniorek do lat 18 i dugą lokatę w kat. seniorów. Indywidualnie wywalczyli w sumie dwanaście medali. Złote zdobyli: Wiktoria Dankowska, która startowała w kat. juniorek do lat 18 w kategorii wagowej 57 kg, Beata Ulewińska (juniorki do lat 18, ka. wag. 84 kg), Kamila Jarosińska (juniorki do lat 18, kat. wag. +84 kg), Wiktoria Sieczka (juniorki do lat 20, kat. wag. 84 kg), Jakub Golianek (juniorzy do lat 16, kat. wag. 83 kg), Szymon Grzelak (juniorzy do tal 20, kat. wag. 105 kg) i Mariusz Grotkowski (seniorzy, kat. wag. 66 kg). Srebrne krążki wywalczyli: Martyna Sulima, która startowała w lategorii juniorek do 23 lat i w kategorii wagowej 63 kg, Jakub Golianek (open juniorzy do 16 lat), Bartłomiej Stania (seniorzy, kat. wag. 59 kg), Krzysztof Szlachetka (seniorzy, kat. 83 kg) oraz Michał Gołuch (seniorzy, kat wag. 120 kg). Brązowe medale zaś przypadły w udziale: Klaudii Maciąg (seniorki, kat. wag. 57 kg) i Gabrielowi Rysiowi (juniorzy do lat 18, kat. wag. 93 kg). W mistrzostwach startowali także: Julia Dziwosz (IV miejsce), Paulina Pajączkowska (VII) miejsce, Szymon Kwiecień (IV miejsce) oraz Mateusz Dobies (VII miejsce).