Siatkarze Arki Pawłów nie zwalniają tempa. Triumf w Nowej Słupi

Getting your Trinity Audio player ready...

Dwa mecze, dwa zwycięstwa – tak udanego początku sezonu nie spodziewali się chyba nawet najwięksi fani siatkarskiej ekipy Arki Pawłów. Zaledwie trzy dni po wygranym 3:0 inauguracyjnym meczu z SKF Remital Skarżysko-Kamienna żółto-niebiescy ponownie wyszli na parkiet by tym razem by zmierzyć się z lokalnym rywalem, SEMAV STONES Emeryk SK Nowa Słupia. Po emocjonującym, pięciosetowym pojedynku z triumfu w derbowej rywalizacji cieszyli się siatkarze z Pawłowa, którzy wygrali 3:2.

Terminarz Świętokrzyskiej II ligi siatkówki mężczyzn debiutującym w tych rozgrywkach siatkarzom z gminy Pawłów na starcie sezonu „zaserwował” dwa wyjazdowe mecze z rzędu. W sobotę Arka bez większych problemów wywiozła komplet punktów ze Skarżyska-Kamiennej, wygrywając 3:0. W drugiej serii gier poprzeczka szła jednak znacznie wyżej – rywalem żółto-niebieskich była ekipa Emeryka Nowa Słupia, która jeszcze przed kilkoma miesiącami walczyła w I lidze Świętokrzyskiej.

Dla siatkarzy z Nowej Słupi był to pierwszy mecz w obecnym sezonie. I zanim dobrze zdążyli się rozgrzać to goście kończyli pierwszego seta wysoką wygraną 25-16. Druga partia również padła łupem Arki, która z łatwością wygrała 25-18. Dwa wysoko wygrane sety nie załamały jednak gospodarzy – Emeryk podjął walkę w trzecim secie, wygrywając go 25-23. W czwartej partii mimo prowadzenia gospodarzy Arka walczyła ambitnie, doprowadzając nawet do remisu – w końcówce swoją przewagę ponownie udokumentowali gospodarze wygrywając 25-22 i doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W decydującym, piątym secie wyrównana walka trwała do samego końca. Ostatecznie, po emocjonującej końcówce Arka wygrała tę partię 15-13 i całe spotkanie 3:2.

SEMAV STONES Emeryk SK Nowa Słupia – Arka Pawłów 2-3 (16-25, 18-25, 25-23, 25-22, 13-15)

Arka Pawłów: Jop P. (kapitan), Linek J., Kiełek P., Kalisz P., Jarosz D., Wojton K., Cieślik P., Góźdź K., Pytel M., Prześrut K., Gawlik M., Szelągiewicz S., Szelągiewicz K.

Trener: Paweł Płatek

Kolejne spotkanie w ramach II ligi Świętokrzyskiej siatkarze Arki rozegrają w niedzielę 27 października – żółto-niebiescy podejmą wtedy MD Inwest GKS Górala Górno. Początek spotkania, które rozegrane zostanie w Hali Sportowej w Pawłowie, zaplanowano na godzinę 17.00.