WĘDKARZE Z PZW BRODY Z SUKCESAMI!

Getting your Trinity Audio player ready...

Na zlecenie Zarządu Głównego PZW w Warszawie Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Lublin w dniach 12-14 sierpnia zorganizował 69. indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym.
W składzie reprezentacji PZW Okręgu w Kielcach, którzy również reprezentują barwy WKS Kiełb Brody i należą do Koła PZW w Brodach znalazło się 5 zawodników: Nikola Serafin, Magdalena Serafin, Natalia Zaczek, Paweł Kita i Jan Kita. Jan Kita zdobył dwa medale: srebrny w swojej koronnej konkurencji – dwuboju multiplikatorowym i brązowy w dwuboju odległościowym. Zaliczając najdłuższy rzut zawodów blisko 111 metrów. Natalia Zaczek zajęła 3. miejsce w dwuboju multiplikatorowym i 6. miejsce w 5-boju w kategorii kobiet. Nieco słabszy występ zaliczyła Magdalena Serafin zajmując odpowiednio 4. i 8. miejsce. Najmłodsza nasza zawodniczka Nikola Serafin w dwóch wielobojach zajęła 4. miejsce. Paweł Kita swój udział w Mistrzostwach Polski w dwuboju ukończył na 6. miejscu. Mistrzostw można zaliczyć do udanych. Dwójka zawodników (Donata Żelazowska i Jan Kita) zdobyli kwalifikacja na Rzutowe Mistrzostwa Świata, które będą odbywały się na początku września w stolicy Estonii – Tallinie. Wyjazd na dotychczasowe zawody nie były możliwy bez wsparcia Gminy Brody, poprzez dotację finansową, jak również Koła PZW w Brodach i PZW Okręgu Kielce.