MEDALOWE STARTY W PUŁAWACH

Getting your Trinity Audio player ready...

Dwanaście medali indywidualnych i trzy drużynowe zdobyli zawodnicy KS „Wiking” w Starachowicach podczas Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym, jakie odbyły się w Puławach.
Starty „Wikingów” w mistrzostwach różnej rangi zawsze kończą się na podium i z kolejnymi krążkami do kolekcji. Tak było i tym razem w Puławach. Drużynowo brązowe medale wywalczyli juniorzy do lat 16, juniorzy do lat 23 oraz seniorzy. Indywidualnie zaś na pierwszym stopniu podium stanęli: Beata Ulewińska, która startowała w kategorii juniorek do lat 18. w kat. wagowej +84 kg i ustanowiła nowy rekord Polski w MC 158 kg, Gabriel Ryś (kat. juniorów do 18 lat, kat. wag. 93 kg ), Szymon Kwiecień (kat. juniorów do 20 lat, kat. wag. 66 kg), Jan Wegiera (seniorzy, kat. wag. 93 kg oraz kat. open seniorów) oraz Rafał Lipka (weterani, kat. wag. 120 kg). Srebrne medale z kolei wywalczyli: Paulina Pajączkowska (kat. juniorek do lat 23, kat. wag. 63 kg), Jakub Golianek (kat. juniorów do lat 16, kat. wag. 83 kg oraz kat. open juniorów do lat16). Jakub ustanowił także nowy rekord Polski w WL 147,5 kg. Wśród srebrnych medalistów znalazł się także Gabriel Ryś (kat. open juniorzy do lat 18) oraz Krzysztof Szlachetka (seniorzy, kat. 83 kg). Brązowe krążki wywalczyli: Paulina Pajączkowska (kat. open juniorek do lat 23), Hubert Jaszewski (kat. juniorów do lat 16, kat. wag. 74 kg), Konrad Dziuba (kat. juniorów do lat 23, kat. wag. 83 kg), Filip Kijewski (kat. juniorów do lat 23, kat. wag. 105 kg) oraz Bartłomiej Stania (seniorzy, kat. wag. 59 kg). Bartłomiej ustanowił także nowy rekord Polski MC 230,5 kg. Gratulujemy!