źródło: STAR Starachowice/FB

ZAGRALI NA 5 Z PLUSEM

Getting your Trinity Audio player ready...

Zawodnicy STAR-u Starachowice w świetnym stylu powrócili na murawę. W minioną sobotę (21. bm.) rozegrali pierwszy z dziewięciu meczów zaplanowanych w ramach przygotowań do rundy wiosennej i rozgromili przeciwnika 5:0.
Choć sobotnia aura, choćby z uwagi na obfite opady śniegu nie była łaskawa dla rozgrywek na świeżym powietrzu, to wstępnie zagrożone spotkanie z Ceramiką Opoczno doszło do skutku. Ogromny wkład mieli w to pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz kibice Zielono-Czarnych, którzy wspólnie zabrali się za odśnieżanie boiska. Na pierwszą bramkę fani klubu ze Starachowic nie musieli długo czekać. w 10. minucie spotkania do siatki przeciwników trafił Kacper Wiecha. Zaledwie cztery minuty później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął debiutujący w barwach STAR-u Tomasz Persona, jednak wynik do przerwy pozostał niezmieniony. Druga połowa spotkania natomiast przyniosła cztery bramki dla STAR-u. W 53. min. na 2:0 podwyższył Piotr Mikos, trzy minuty później bramkarza gości pokonał Jakub Nowocień, 65. minuta to celny strzał Szymona Hajduka, a ostateczny wynik w 78. min. ustalił Przemysław Śliwiński.
STAR Starachowice:
I połowa: Nowak Michał – Nowak Mateusz, Grzywalski, Jagiełło, Kosztowniak, Ambrozik, Persona, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Wiecha, Grunt.
II połowa: Zacharski – Styczyński, Gębura, Jagiełło, Stefański, Nowocień, Puton, Hajduk, Szydłowski, Mikos, Śliwiński
Trener: Tadeusz Krawiec
Kolejne spotkanie zaplanowano na 28. stycznia br. w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie STAR zmierzy się z tamtejszą Lechią.