LKB RUDNIK ZDOMINOWAŁ STARACHOWICKĄ MAN-IĘ BIEGANIA

Getting your Trinity Audio player ready...

Niedzielna (5 bm.) „MANia biegania”zgromadziła na starcie liczną grupę zawodników. Triumfatorem biegu głównego został Artem Kazban. Ubiegłoroczny zwycięzca, Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice zajął dopiero 5. miejsce.
W biegu wystartowało 170 zawodników, a ukończyło go 146. Zwycięzca – Artem Kazban, pokonał 7 – kilometrową trasę ulicami Starachowic w czasie 23,03, drugi linię mety minął Dmytro Didovodiuk, a na trzeciej pozycji uplasował się Pavlo Weretki. Najlepszą wśród kobiet okazała się Lilia Fiskowicz, która przybiegła do mety z czasem 27,47.
W gronie startujących znalazło się również wielu amatorów biegania, którzy na co dzień nie są zrzeszeni w żadnym z klubów. Najlepszym starachowickim amatorem okazał się Kamil Kramek, który na metę przybiegł na 42. miejscu. W zawodach wzięła udział również reprezentacja firmy MAN Bus – głównego sponsora imprezy. Rywalizację zakończyli w najlepszej 50-tce Piotr Sztandera – 41. miejsce oraz Damian Kutera – 50.