KOSZYKARKI Z WĄCHOCKA Z MISTRZOWSKIM TYTUŁEM

Getting your Trinity Audio player ready...

Drużyna koszykarek z Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku wywalczyła tytuł Mistrzyń Województwa Świętokrzyskiego i uzyskała awans na Mistrzostwa Polski w Bełchatowie.
Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt rozegrano 11. maja br. w Hali Sportowej w Wąchocku. Koszykarki z ZPO wygrały trzy mecze, plasując się tym samym na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej, a nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki otrzymała Klaudia Celary. Dziewczęta zapewniły sobie tym samym awans na MP, które odbędą się w czerwcu br. w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 9. Tuż za podium znalazły się zespoły: SP nr 2 w Stąporkowie i PSP w Oleśnicy.
Dla dziewcząt z ZPO w Wąchocku to już drugi mistrzowski tytuł w tym roku, bowiem zdobyły także złoto w koszykówce 3×3 i wyjadą także na Mistrzostwa Polski, które odbędą się pod koniec maja w Głuchołazach.
Skład: Natalia Lefek, Klaudia Celary, Aleksandra Bilińska, Joanna Dudek, Lena Śliwa, Lena Maślikowska, Maria Grabda, Maja Celary, Amelia Juda, Iga Szpankowska i Julia Biniek.