Trzy punkty pojechały do Kielc. Trzecia porażka Absolwentów.

Getting your Trinity Audio player ready...

Po raz pierwszy w tym sezonie siatkarze SMSu Absolwentów mieli możliwość zaprezentować się przed własną publicznością w rozgrywkach I ligi świętokrzyskiej siatkarzy . Atut własnej hali nie przyniósł przełamania starachowickich siatkarzy, którzy w czwartkowy wieczór ponieśli trzecią porażkę w trwającym sezonie. Lepsza od Absolwentów okazało się kielecka drużyna Lerko Galeria Ciepła, które wygrała w Starachowicach 3:0.

Do trzeciej kolejki oba zespoły przystępowały w odmiennych nastrojach. Starachowiczanie w dwóch wyjazdowych meczach z kieleckimi drużynami Aluronem Wybickim i Procarte Sport CK zdobyło jeden punkt, przegrywając odpowiednio 2:3 i 0:3. Lerko przed wizytą w Starachowicach legitymowało się bilansem dwóch wygranych, w meczach z MSS Masłów (3:0) i Hetmanem Włoszczowa (3:2).

Pierwszy set pokazał, że goście nieprzypadkowo znajdują się w czołówce ligowej tabeli. Kielczanie w początkowym fragmencie szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, która dzięki silnej zagrywce z upływem czasu rosła. Ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem gości 25-10.

Po zmianie stron gra stała się bardziej wyrównana. Od stanu 4-2 dla SMSu to gospodarze cały czas mieli dwu, trzypunktową przewagę. Na pierwsze prowadzenie Lerko wyszło dopiero przy wyniku 18-17, wcześniej zdobywając trzy punkty kolejne. W końcowej fazie seta walka toczyła się punkt za punkt ostatnie słowo należało jednak do gości – dwa ostatnie punkty padły ich łupem i w efekcie drugiego seta wygrali oni 25-23.

Początek trzeciego seta przypominał to co działo się na parkiecie w pierwszej części. Lerko zaczęło od prowadzenia 3-0, z czasem przewaga urosła do wyniku 13-7. Podłamani takim obrotem sprawy siatkarze SMSu przegrali tę partię 12-25, w całym meczu ulegając Lerko Galerii Ciepła Kielce 0:3.

SMS Absolwenci Starachowice – LERKO Galeria Ciepła Kielce 0:3 (10:25, 23:25, 12:25)

Kolejny mecz na własnym parkiecie Absolwenci rozegrają 14 listopada – wówczas w Hali sportowej SP11 podejmą MSS Masłów. Wcześniej, bo 2 listopada starachowiczan czeka jeszcze wyjazdowy mecz z Hetmanem Włoszczowa.