WĘDKARZE PODSUMOWALI ROK

Getting your Trinity Audio player ready...

Zebranie sprawozdawcze członków Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 3 w Brodach obradowało 10 stycznia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brodach.
Ubiegły rok, który dla brodzkiego koła był najlepszy od początku istnienia, podsumował prezes Maciej Zaczek. Zdobyto dwa pierwsze miejsca za działalność sportową oraz pracę z młodzieżą w grupie kół okręgu kieleckiego liczących powyżej 500 członków. Największe indywidualne sukcesy odnieśli: Jan Kita, Donata Żelazowska i Paweł Kita, którzy za szczególne osiągnięcia uzyskane w sporcie rzutowym uhonorowani zostali przez Zarząd Koła pamiątkowymi statuetkami. Jan Kita na Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Rzutowym w Czechach zdobył tytuł Mistrza Świata. Również w konkurencji odległościowej uzyskał bardzo dobry wynik, który zapewnił mu piąte miejsce. Donata Żelazowska na swoim koncie ma brązowy medal i tytuł II wicemistrzyni świata na Mistrzostwach Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym w Słowenii. Bardzo dobry wynik uzyskał również Paweł Kita, który zakwalifikował się do finału konkurencji odległościowej Mistrzostw Świata w Czechach zdobywając siódme miejsce. Doskonałe międzynarodowe wyniki były poprzedzone występami na Mistrzostwach Polski, podczas których Donata Żelazowska zdobyła trzy złote medale i jeden srebrny, Jan Kita złoty i srebrny, a Paweł Kita srebrny medal. Rzutowi kadrowicze odnotowali również bardzo dobre wyniki startując w zawodach Pucharu Świata, Pucharu Polski oraz w Mistrzowskich Zawodach Okręgowych. Sukces w ubiegłym roku zanotowali też spinningiści w Mistrzostwach Okręgu Kieleckiego. Zawody te wygrał Robert Klepacz, a Sebastian Kozieł zajął trzecie miejsce. Udane były występy zawodników w konkurencji spławikowej. Marcin Nowak zdobył drugie miejsce w serii zawodów okręgowych Grand Prix.Drużyna w składzie: junior Bartosz Styczyński i seniorzy Marcin Nowak i Kamil Kuzia, wygrała zawody rejonu IV rozgrywane na Wiórach. Później nie dała szans innym drużynom w zawodach finału rejonów w Pińczowie, zdecydowanie je wygrywając. Dobry występ w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu w Strawczynie zanotowała Magdalena Serafin, która w kategorii kadetów stanęła na drugim stopniu podium. W kategorii juniorów Bartosz Styczyński na tych zawodach zajął piąte miejsce.Najlepszymi wędkarzami klasyfikacji Grand Prix Seniorów Koła w 2015 roku zostali: Sebastian Kozieł (89 punktów), Maciej Zaczek (87), Andrzej Sikorski (57), Kamil Kuzia (55), Łukasz Bębas (52), Marcin Nowak (46), Jan Barański (37), Jacek Kawalec (35), Bogdan Lis (33) i Kazimierz Hert (28). Najlepsi wędkarze klasyfikacji Grand Prix Juniorów Koła to: Bartosz Styczyński (47 punktów), Aleksandra Serafin (35), Olgierd Stachowicz (33), Magdalena Serafin (32), Kacper Turek (28) i Kacper Barański (12). W dyscyplinie spławikowej najlepsi z koła to: Kamil Kuzia (48 pkt.), Sebastian Kozieł (28 pkt. /3390 punktów za ryby) i Marcin Nowak (28 pkt. /2770 punktów za ryby). W gruntowej bezkonkurencyjni są: Maciej Zaczek (34 pkt.), Sebastian Kozieł (28 pkt.) i Jacek Kawalec (27 pkt.), natomiast w spinningu przodują Sebastian Kozieł (33 pkt.), Maciej Zaczek (26 pkt.) oraz Kazimierz Hert (24 pkt.). Wszystkim wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy.Sprawozdania z działalności przedstawili również przewodniczący Sądu Koleżeńskiego, Edmund Żyła oraz zastępca przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Łukasz Bębas. Niedzielne, 10 stycznia br. spotkanie było również okazją do wręczenia Złotej Odznaki PZW Andrzejowi Kani za wieloletnią pracę na rzecz brodzkiego koła. Wręczył je Zbigniew Ćwik, przedstawiciel Zarządu Okręgu PZW w Kielcach.Był również czas na dyskusję, podczas której poruszonych zostało wiele tematów, które dotyczyły m.in. zakazu nęcenia na zbiornikach w Brodach i Wiórach, porozumień zawartych z innymi okręgami, czystości nad zalewem, ochrony ryb, działalności Społecznej Straży Rybackiej oraz zachowania się wędkujących nad wodą.(PK)