Getting your Trinity Audio player ready...
|
Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci starachowickiego szpitala decyzją dyrektora placówki Jacka Walkowskiego wzbogacił się o dwa pionizatory dynamiczne. Innowacyjne urządzenia przeznaczone są dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego – do ćwiczeń z zakresu szkolenia chodu. Ich modułowa budowa pozwala w łatwy i szybki sposób dostosować je do potrzeb pacjenta. Załoga Ośrodka pod kierownictwem lekarza Marzeny Padzik– Gelbert przeszła już stosowne szkolenia w tym zakresie.
Pionizatory dynamiczne umożliwią pacjentom chodzenie bez pomocy osób trzecich w sytuacjach, w których swobodny chód jest niemożliwy. Pomogą rozpocząć i wyćwiczyć proces chodzenia podopiecznym Ośrodka.
Jak informuje Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, urządzenia posiadają modułową budowę, która umożliwia adaptację procesu rehabilitacyjnego do potrzeb małego i średniego pacjenta. Są wyposażone w regulację wysokości ramy, miednicy i klatki piersiowej. Można je w łatwy sposób (i beznarzędziowo) dopasować do wzrostu dziecka, dzięki czemu ma on zastosowanie dla większej grupy pacjentów. Budowa modułowa pozwala także na dostosowanie urządzenia do potrzeb dziecka i umożliwia podążanie za nim w procesie rehabilitacji. Dodając opcjonalne podłokietniki, pionizatory można wykorzystać dla dzieci potrzebujących wsparcia górnych partii tułowia. A wersja z opcjonalnym separatorem nóg może wspierać dzieci ze zwiększonym napięciem i krzyżowaniem nóg, stabilizując kolana.
Pionizatory przeznaczone są do wspierania dzieci z łagodną lub umiarkowaną niepełnosprawnością fizyczną i są idealnym rozwiązaniem w celach terapeutycznych z zakresu szkolenia chodu.
Starachowicki szpital przypomina, że w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci, kierowanym przez lekarza chorób dziecięcych, specjalistę w zakresie rehabilitacji medycznej Marzenę Padzik – Gelbert pracuje dwóch lekarzy specjalistów w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, psycholodzy, logopedzi, neurologopeda i pedagog specjalny.
Ośrodek prowadzi wielospecjalistyczną, kompleksową rehabilitację dzieci m.in.: z grupy wysokiego ryzyka ciążowo-porodowego, wcześniaków, z niepełnosprawnością, spektrum autyzmu, z wadami rozwojowymi układu nerwowego, z zaburzeniami integracji sensorycznej i koordynacji ruchowej, z wrodzonymi wadami wielu układów, z nieprawidłowym rozwojem psycho- motorycznym, z wadami postawy, skrzywieniem kręgosłupa i innymi problemami.
Na rehabilitację wymagane jest skierowanie lekarskie (kod: 2301). Zapisy prowadzone są telefonicznie (nr 41 273 99 45) i osobiście w siedzibie Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci (III piętro blok B).